خرید سرور مجازی (VPS)

سرور مجازی ایران، آلمان، فرانسه

همین حالا سرور مجازی بخرید!

سرور مجازی انگلیس، لهستان و هلند

flower Separator

سرور مجازی (VPS) چیست؟

مفهوم سرور مجازی در معنای عام 

سرور مجازی سروری است که به محیط های میزبانی کاملا مجزا تقسیم می شود. هنگامی که شما میزبان VPS هستید، یکی از آن محیط ها کاملاً به شما اختصاص داده می شود. این بدان معناست که شما مجبور نیستید از منابعی مانند RAM یا CPU به صورت اشتراکی با دیگر کاربران استفاده کنید و در نتیجه کمتر تحت تأثیر رفتار آنها قرار خواهید گرفت و وب سایت شما از سرعت بالاتری برخوردار خواهد بود.

به عبارت ساده تر، یک سرور مجازی از تقسیم یک سرور فیزیکی به ماشین های مجازی مجزا ایجاد می شود. در حالی که تنها از یک سرور اختصاصی استفاده می‌شود و هر VPS مانند یک سرور جداگانه عمل می‌کند.

در حالت ایده آل، یک سرور مجازی از عملکردهای سرور اختصاصی تقلید می‌کند. به جای پیاده سازی چندین سرور اختصاصی، ممکن است چندین سرور مجازی روی یک سرور اختصاصی پیاده سازی شوند.

هر سرور مجازی شامل سیستم‌عامل و نرم‌افزارهای جداگانه با قابلیت راه‌اندازی مجدد مستقل می‌باشد. در یک محیط سرور مجازی برای میزبانی وب، مدیران وب‌سایت یا ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) ممکن است نام‌های دامنه، آدرس‌های IP، مدیریت ایمیل، فهرست فایل‌ها و…  داشته باشند. علاوه بر این، سیستم های امنیتی و رمزهای عبور به گونه ای نگهداری می شوند که گویی در یک محیط سرور اختصاصی هستند. برای کاهش هزینه‌های میزبانی وب، نصب نرم افزار سرور اغلب در دسترس است.

کدام سیستم عامل برای VPS مناسب است؟

یکی از نکات مهمی که قبل از انتخاب و خرید VPS باید در نظر بگیرید این است که کدام سیستم عامل برای کار شما مناسب خواهد بود و به چه نوع سیستم عاملی نیاز دارید؟

انتخاب یک سیستم عامل مناسب به شما این امکان را می دهد که وب سایت یا هر برنامه دیگری را بدون هیچ مشکل یا چالشی بر روی سرور مجازی خود اجرا کنید.

 

با توجه به اینکه انواع مختلفی از سیستم عامل‌ها با کاربردهای مختلف وجود دارند، باید بررسی کنید که از بین سیستم عامل های در دسترس کدام نوع سیستم عامل نیاز شما را برطرف می‌نماید، این کار باعث می‌شود تا بتوانید در هنگام خرید VPS ، برای انتخاب نوع سیستم عامل دقیق تر عمل کنید.

 

به عنوان مثال اگر وب سایت شما براساس زبان برنامه نویسی ASP.NET نوشته شده باشد، بهترین سیستم عامل برای VPS شما Windows Server خواهد بود و اگر وب سایت شما بر پایه‌ی زبان PHP نوشته شده باشد، توزیع Debian یا Centos انتخاب بهتری خواهد بود.

سرور مجازی

مشاوره رایگان جهت خرید

سوالی دارید؟ با ما در ارتباط باشید

برای دریافت اطلاعات بیشتر و هرگونه سوال و مشاوره جهت خرید سرور مجازی ، با ما در تماس باشید.

کارشناسان ما با توجه به نیازتان بهترین پلن ها را به شما پیشنهاد خواهند داد.

خانهپنل کاربریتماس با ما